Nemezis

Twój gabinet urody

Poczuj się piękna w swojej skórze

Nowa jakość – autoklaw

4 lutego 2015

W trosce o najwyższe standardy higieny, chciałybyśmy poinformować, że w tym roku wszystkie narzędzia sterylizujemy w autoklawie.

Pedicure i manicure są zabiegami kosmetycznym, który wymagają bezwzględnej sterylności. Tylko sterylizacja w autoklawie daje gwarancje posiadania wyjałowionych i higienicznych narzędzi.

W moim Gabinecie, narzędzia sterylizuję każdorazowo po użyciu w autoklawie nowej generacji, posiadającym Certyfikat jakości obowiązujący na terenie całej Wspólnoty Europejskiej. Wyjaławianie odbywa się w temperaturze 134 stopni Celsjusza przy ciśnieniu 2,1 bara w ciągu 20 minut. Przestrzegam wszystkich trzech parametrów (temperatury, ciśnienia i czasu), gdyż przetrwalniki są odporne na działanie nawet wysokich temperatur. Dlatego działanie samej temperatury, nawet 100 stopni Celsjusza przez dłuższy okres, ich nie zabija.autkolaw przyciety autoklaw 2 przyciety

Przypomnę, że dezynfekcją nazywamy zabiegi polegające na zmniejszeniu liczby wegetatywnych (żywych) form drobnoustrojów do poziomu nie stwarzającego zagrożenia dla zdrowia, zaśsterylizacją usunięcie wszystkich form mikroorganizmów, zarówno wegetatywnych jak i przetrwalnikowych.


Zapraszam do mojego Salonu Kosmetycznego
na higieniczne zabiegi.

Autoklaw, to w Gabinecie urządzenie codziennego użytku. Pamiętajcie tym, że sterylizacja narzędzi w autoklawie, to jedyny i skuteczny sposób, na właściwe czyli higieniczne przygotowanie ich do zabiegu! Wszystkie inne metody są jedynie dezynfekcją.

Dodaj komentarz